Apple, iPhone 5′te rakiplerinin arkasında kalmamak için ekran boyutunu büyütüyor. Digitimes’in Apple’a parça sağlayan firmalarla yaptığı görüşmelere göre, iPhone 5′in ekranı 4.0 inç olabilir.
Bilindiği gibi iPhone 4′ün ekranı 3.5 inç. Apple’ın 0.5 inçlik bir büyümeye gitmesindeki neden ise, Samsung Galaxy S ve Nexus S gibi Android telefonlarının ekranlarının 4 ila 7 inç arasında değişmesi. Ayrıca yine Apple’a parça sağlayan firmaların yaptığı açıklamaya göre; Apple yeni nesil iPhone’da test aşamasına geldi.
Apple’ın piyasada yalnızca 9.7 inçlik bir iPad’inin bulunması da ekran boyutunda büyümeye gitmesinin sebeplerinden biri olarak gösteriliyor.
 Çift çekirdek işlemci ve yeni özellikler bir yana, iPhone 5'in asıl sürprizi başka yerde gizli
Yeni çıkan iPhone 4′lerden bir tane edinmek istiyorsanız, biraz pişman olabilirsiniz. Engadget’ın haberine göre; Apple yepyeni bir tasarım ve içerikle yeni iPhone 5′i yaz sıcağına yetiştirmeye çalışıyor.
Engadget’ın “çok doğru kaynaklar” dediği kaynaklara göre, bu ayın başlarında CES 2011′de tanıtılan çift çekirdekli işlemciler iPhone 5′in içerisine de girecek. CES’te gösterilen A5 CPU’nun çok çekirdekli bir ARM Cortex A9 çip seti olması bekleniyor.
Asıl heyecan verici gelişme ise tasarımda yaşanacak. Yeni çipleriyle beraber iPhone’un yalnızca içinin değil dış tasarımının da büyük bir değişime uğraması beklenenler arasında. Yani iPhone 3′ten iPhone 4′e geçişte gördüğümüz rötuşlardan çok daha fazlasını, iPhone 5′te göreceğiz.
Kısacası Apple, iPhone 4′le yaşadığı sorunların hiçbirini tekrardan yaşamak istemiyor gibi görünüyor. Bakalım bu kez başarabilecek mi

Kaynak, Hürriyet

Bookmark and Share

1 yorum:

dabbe1 dedi ki...

kurtlu elma yasaklanmasından korkup 5 yerine 4s çıkarttı rezil domuzlar tez zamanda batar inşAllah...

Yorum Gönder

Sayfada kaldığın süre:

saniye!